ikominy

Uncategorized

4 propozycje biokominków dla każdego

Biokominki to fantastycznie ciekawa alternatywa dla rozwiązań tradycyjnych. Nie zawsze jednakże wiadomo, który model wyselekcjonować. Problem powoduje zarówno dobieranie pod kątem wyglądu, jak również parametrów technicznych. Mimo tego, że zima odchodzi, z kominka korzystać można przecież cały rok.

Gdy kominek jest mobilny, a przy tym zwiększa to jego użyteczność. Dlatego zrobiliśmy przegląd czterech pubudzających ciekawość urządzeń, które z powodzeniem odnajdą się w każdym mieszkaniu.

Ciekawym wyjściem jest biokominek Andalusia. Nie należy on do największych na rynku, bo jego wymiary wynoszą – 50 cm/30 cm/20 cm. Dlatego z powodzeniem nadaje się do niewielkich pomieszczeń. Jego waga – 5,5 kg, pozwala na swobodne przenoszenie go z miejsca na miejsce. Co ciekawe, pojemność zbiornika na biopaliwo wynosi 1,2 litra. Pozwala to na wielogodzinny, niegasnący płomień, który ogrzeje pełne pomieszczenie.

Andalusia jest wyjściem dla ludzi lubiących klasyczny wystrój. Design nie powinno się bowiem do nad wyraz ekstrawaganckich. Dlatego ze 100% pewnością świetnie wpasuje się w klasyczne wnętrza.

Dla osób, którzy chcieliby, żeby w pokoju stanął nieco większy model, świetnym rozstrzygnięciem będzie biokominek Amadeus (szerokość – 80 cm, długość – 61 cm, głębokość – 36 cm). Poprzez wykorzystanie nieco cięższych materiałów , a oprócz tego większe wymiary, kominek waży znacznie więcej aniżeli Andalusia – 33,5 kg. Jednakże pojemnik zbiornika na biopaliwo też został w tym wypadku powiększony. Jest on w stanie pomieścić 1,pięć litra biopaliwa. W tym wypadku przenoszenie może być nieco utrudnione, jednakże bez wątpienia ogrzeje wnętrze. Swoim wyglądem pasuje zarówno do klasycznego wystroju domu, natomiast nowoczesny futurystyczny styl również będzie interesującym połączeniem.

Kolejną propozycją jest ciekawy pod kątem wyglądu biokominek Mefisto. Również jest on nieco większy niż Andalusia (szerokość – 63 cm, długość – 63 cm, głębokość – 25 cm). Jego futurystyczna konstrukcja wymagała użycia cięższych materiałów, przez to waga Mefisto wynosi 20 kg. Natomiast nie posiada to większego znaczenia, bo urządzenie nadrabia swoim wyglądem. Okrągła surowa konstrukcja urzeknie niejednego specjalistę od wystroju wnętrz. Ciekawe rozwiązanie! W szczególności że znacząco odznacza się swoim designem na tle innych.

Ostatnia z naszych propozycji – biokominek Kiara. Urządzenie znacznie różni się od wyżej wymienionych. Jest to biokominek w formie totemu. Dlatego swoją wysokością znacznie przewyższa wyżej wymienione urządzenia (szerokość – 45 cm, długość – 90 cm, głębokość – 12 cm). Jednakże dzięki temu, świetnie odnajduje się w nieznacznych pomieszczeniach. Surowy design sprawia, że świetnie nadaje się do innowacyjnych mieszkaniach, gdzie postawiono na nowoczesne rozwiązania wystroju wnętrz.

To zaledwie wiele propozycji. Właściwie każdy ma natomiast swój gust, dlatego przed zakupem nie gorzej zaznajomić się z szerszą ofertą. Biokominki wybieramy wszakże przede wszystkim ze względu na wygląd.

Leave A Comment