Chcesz mieć kominek? Dobierz do niego odpowiedni system kominowy

Niejedna kobieta marzy o pięknym kominku, przy którym w jesienne wieczory będzie mogła zrelaksować się z lampką wina. Twoja żona również? Chcesz jej sprawić niespodziankę i dać jej to o czym tak bardzo marzy? Cudownie! Pamiętaj jednak, że prezent ten może wymagać od Ciebie poczynienia wielu kroków.

Absolutnie nie chcemy Cię odwieść od tego pomysłu, chcemy tylko uzmysłowić Ci, że nie różne kominy, a właściwie systemy kominowe pasują do różnego typu ogrzewania. Sprawdź zatem, czy komin, który posiadasz w swoim domu, będzie odpowiedni, aby podłączyć do niego kominek. Mamy nadzieję, że dzisiejszy artykuł pomoże Ci podjąć odpowiednie decyzje.

Wielkość spalin ma znaczenie

Wybierając odpowiedni komin warto skupić się nie tylko na materiale, z jakiego zostanie wykonany, ale przede wszystkim wielkość spalin, jaką będziesz odprowadzać. Musisz zatem skupić się na średnicy komina okrągłego lub rozmiarach boków kwadratowego lub prostokątnego komina. Jeżeli wybierzesz wkład kominowy, który będzie miał większą możliwość odprowadzania spalin (tzn. będzie miał większą średnicę), niż Twój komin, nie kombinuj, nie zwężaj wspomnianego produktu. Oddaj go do sklepu, w którym go kupiłeś i wybierz ten, który będzie miał taką samą lub odrobinę mniejszą możliwość odprowadzania spalin.

Na których kominach się skupić?

Chcąc zamontować w domu kominek, powinieneś wziąć pod uwagę trzy typy kominów. Należą do nich:

  • kominy stalowe
  • kominy murowane
  • kominy ceramiczne.

Nasze doświadczenie podpowiada nam, że najlepszym wyborem, w przypadku montowania w domu kominka, jest komin ceramiczny lub stalowy. Kominy murowane, choć stosowane od lat, posiadają mniejszą trwałość. Nie na próżno zaleca się wkładanie do ich wnętrza stalowych wkładek kominowych, które są podstawą jednościennego systemu kominowego, który ma właściwości żaroodporne.

Jak widać, nie na darmo fachowcy polecają kominy ceramiczne i stalowe. Te od samego początku przystosowuje się do różnego rodzaju systemów kominowych, w tym także kominków.

Zajrzyj na https://www.firend.pl/systemy-kominowe/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *