Czy kocioł ma znacznie?

Jeżeli posiadasz dom i chciałbyś wymienić kocioł, zastanów się najpierw nas tym, jaki system kominowy posiadasz. Zdziwiony? Nie wiedziałeś, że komin musi współgrać z kotłem, inaczej cała instalacja będzie do wyrzucenia? Dobrze zatem, że trafiłeś na ten artykuł.

Dziś pokażemy Wam, że dobór komina do kotła jest niezwykle ważny. Omówimy także najczęściej spotykane w polskich domach kominy. Jesteście ciekawi? Zostańcie z nami.

Odpowiednia technologia to podstawa

Kiedy zgłębisz temat kominów, z pewnością dowiesz się, że istnieje kilka technologii ich powstawania. Każda z nich jest doskonała w innych okolicznościach. Aby dobrać odpowiednią, musisz wiedzieć jaki kocioł będzie montowany w Swoim domu. Tylko wtedy dobierzesz odpowiednie rozwiązanie. Poniżej przedstawimy Ci kilka rozwiązań. Zapoznaj się z nimi i wybierz idealne dla siebie.

Wspominaliśmy wyżej o nowych technologiach, które stosuje się w systemach kominowych. Pomimo ich istnienia, wiele osób nadal decyduje się na stworzenie komina z cegły. Jeżeli Ty również jesteś ich zwolennikiem, pamiętaj, aby wybrać cegłę najwyższej jakości. Zamiast cegły możesz użyć bloczków z betonu komórkowego albo pustaków ceramicznych. Mają one o wiele lepsze właściwości termoizolacyjne. Nie buduj z nich jednak przewodów spalinowych i dymowych. Do tego absolutnie się nie nadają.

Biorąc pod uwagę wiele wytycznych, jak również prawo budowlane, warto pokusić się o zakup gotowych systemów kominowych, które nie zawsze są droższe od komina murowanego. Jednym z najczęściej polecanych są ceramiczne kominy systemowe. Oprócz podobnej ceny do komina murowanego mają jeszcze dwie bardzo ważne zalety. Nie trzeba ich zabezpieczać przed kwaśnymi skroplinami, a do tego są uniwersalne. Ich uniwersalność sprawia, że osoba budująca dom może na później odłożyć decyzję o kotle grzewczym, który zamontuje w domu. Czas ten może wykorzystać na podejmowanie zupełnie innych decyzji, które w danym momencie są o wiele ważniejsze. Jeżeli stoisz przed wyborem systemu grzewczego, ceramiczne kominy polecamy Ci z całego serca. Zobacz więcej na https://www.firend.pl/blog/murowany-ceramiczny-czy-stalowy-jaki-komin-wybrac.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *