Klasyczne kominy odchodzą do lamusa. Co zatem wybrać?

Jeszcze do niedawna nikt nie wyobrażał sobie innego komina jak murowany. Ten uchodził za najlepsze i najtrwalsze rozwiązanie, które mogło przetrwać nawet kilkadziesiąt lat. Do czasu, Okazuje się, że dzisiejsza technologia poszła tak do przodu, że kominy murowane nie mogą być odpowiednio dostosowane do nowoczesnych systemów kominowych i paliw, które można wykorzystać do ogrzewania domów i innych budynków.

Jak nie murowane to jakie?

Nowoczesne paliwa i agresywne substancje, które są przez nie wydzielane, doprowadziły do tego, że najlepszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o kominy, są systemy wykonane ze stali kwasoodpornej. Ta doskonale sprawdza się podczas opalania paliwem stałym, jak również gazem czy olejem opałowym. Podobne właściwości mają również kominy ceramiczne, które szturmem weszły na rynek i do tej pory sukcesywnie pną się po szczeblach kariery.

Zewnętrzne czy wewnętrzne?

Kiedy słyszymy słowo “komin”, od razu wyobrażamy sobie część wystającą znad dachu. To tylko niewielka część całego systemu, ponieważ reszta schowana jest wewnątrz budynku. Co, jednak jeżeli wewnętrzny komin jest już tak wyeksploatowany, że nie jesteśmy w stanie go naprawić albo najzwyczajniej w świecie nie pasuje do paliwa, którym chcemy ogrzewać dom? W takiej sytuacji doskonale sprawdzi się komin zewnętrzny. Warto zatem zapoznać się z tego typu rozwiązaniem, które pozwoli nam zbudować komin, który spełni nie tylko nasze wyobrażenia, ale przede wszystkim wymogi prawa budowlanego.

Kominów zewnętrznych jest całe mnóstwo i nie sposób opisać ich w jednym artykule. Postanowiliśmy zatem, że wprowadzimy Cię w temat w kolejnych naszych publikacjach. Chcemy bowiem, abyś wiedział wszystko na temat rozwiązań, które stosowane są nie tylko w Twoim, ale również w wielu innych domach. Dzięki tej wiedzy będziesz mógł wybrać najlepsze i przede wszystkim najbezpieczniejsze rozwiązanie. Zachęcamy Cię do zapoznania się z kolejnymi tekstami. Mamy nadzieję, że rozwieją Twoje wątpliwości. Dowiedz się więcej na https://www.firend.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *