Kominy stalowe – rodzaje

Kominy można podzielić na wiele rodzajów. Dziś chcemy ten podział jeszcze bardziej rozdrobnić. Nie dlatego, żeby Was wystraszyć, ale dlatego, żeby uświadomić Wam, że wybór odpowiedniego systemu kominowego wcale nie musi należeć do najłatwiejszych decyzji, jakie podejmiesz w swoim życiu. Dziś chcemy skupić się na rodzajach komina stalowego, czyli produktu, który obecnie jest jednym z najczęściej wykorzystywanych na budowach.

Jesteście ciekawi? Zatem zapraszamy do lektury.

Komin kwasoodporny

Jeżeli regularnie śledzicie nasze wpisy, doskonale zdajecie sobie sprawę z tego, że kominy stalowe budowane są ze stali kwasoodpornej. Nie pisaliśmy jednak o tym, że ten rodzaj można podzielić jeszcze na dwa podrzędne. W zależności od tego, gdzie będą używane, możesz wybrać kominy jednościenne lub kominy dwuścienne. Co je różni? Przeczytacie poniżej.

Komin jednościenny można stosować do wewnątrz. Doskonale sprawdza się podczas odprowadzania spalin z aparatury opalanej olejem opałowym lub gazem.

Komin dwuścienny, inaczej nazywany termoizolowanym, to doskonałe rozwiązanie na zewnątrz budynku. Podobnie jak jednościenny, doskonale sprawdzi się w połączeniu z urządzeniami, które opalane są gazem i olejem opałowym.

Komin żaroodporny jednościenny i wielowarstwowy

Aby nie było tak łatwo, poniżej przeczytasz o kolejnych możliwościach, jakie funduje nam komin stalowy. Następnym rodzajem, o którym nie można nie wspomnieć, jest komin żaroodporny jednościenny, którego charakterystyczną cechą jest grubość blachy, z której został wykonany. Jej grubość to 1mm, dzięki czemu ten jest odporny na bardzo wysokie temperatury i pożar sadzy. Ten rodzaj doskonale sprawdza się przy podłączaniu kominków do systemu kominowego.

Jego bratem jest komin żaroodporny wielowarstwowy, który zbudowany jest z jeszcze grubszej blachy, niż ten pierwszy. Można go używać na zewnątrz.

Powyższe kominy różnią się do kwasoodpornych także rodzajem paliwa, jakie można stosować do ogrzewania. W tym przypadku można bowiem skupić się na paliwie ekologicznym. Zobacz więcej na https://www.firend.pl/blog/murowany-ceramiczny-czy-stalowy-jaki-komin-wybrac.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *