Kominy zewnętrzne – co znajdziesz na rynku?

Systemy kominowe to temat rzeka, który może przywrócić o zawrót głowy. W ostatnim artykule obiecaliśmy, że przybliżymy Ci temat kominów zewnętrznych. Dziś spełniamy tę obietnicę. Poniżej dowiesz się zarówno o rozwiązaniach tradycyjnych, jak i nowoczesnych, które obecnie są stosowane w budownictwie. Zachęcamy do lektury.

Ceramiczne kominy posiadają wiele zalet

Na pierwszy ogień idą kominy ceramiczne. To rozwiązanie posiada wiele zalet, o których głośno było już na samym początku ich istnienia. Dlaczego te kominy zewnętrzne są tak popularne? Ponieważ są solidne i odporne nie tylko na warunki atmosferyczne, ale także na agresywne substancje, które powstają podczas spalania paliwa. Kominy ceramiczne posiadają bowiem specjalną budowę, która sprawia, że komin jest w stanie pracować nawet w temperaturze do 600ºC. Co je wyróżnia? Przede wszystkim rura, która wykonana została z kamionki i otoczona specjalną, ogniotrwałą izolacją. Całość obudowana jest pustakiem keramzytowym. To wszystko sprawia, że omawiany komin jest w stanie przyjąć spaliny z różnych paliw. Mając taki komin, możesz postawić zarówno na gaz, olej opałowy, jak i na paliwa stałe. Rozwiązanie to jest bowiem odporne na tak częste pożary sadzy.

Myślisz, że już nic nie może Cię zaskoczyć? Mamy jednak coś, co może Cię zmartwić. Okazuje się, że stawianie takiego komina nie należy do najłatwiejszych, a dodatkowo komin wymaga dodatkowej obudowy. Jeżeli nie posiadasz wolnego szachtu, niestety nie powstanie komin ceramiczny. Poza tym musisz wiedzieć, że zastosowana w kominie kamionka nie należy do najlżejszych, co oznacza, że czeka Cię postawienie solidnego fundamentu. Pamiętaj także o tym, że tego typu rozwiązanie może być poprowadzone jedynie w linii prostej. Nie możesz go przekrzywić lub przechylić w żadną stronę, bo nie będzie działał tak, jak powinien. Stabilne oparcie eliminuje możliwość postawienia komina ceramicznego bezpośrednio nad piecem lub kominkiem.

Mamy nadzieję, że te informacje pomogą Ci podjąć odpowiednią decyzję dotyczącą wyboru odpowiedniego komina.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *