Stalowy dwuścienny? Co powinieneś wiedzieć o tego rodzaju rozwiązaniu?

Dziś kolejna odsłona komina zewnętrznego. Jak widzicie, dotrzymujemy słowa i przedstawiamy Wam poszczególne rozwiązania. Mamy nadzieję, że szczegółowe informacje zawarte w poniższym tekście, dadzą Wam ogólny pogląd na zewnętrzne kominy. Poniższy artykuł będzie poświęcony stalowym kominom dwuściennym. Zostańcie z nami.

Bardzo ciekawe i funkcjonalne rozwiązanie

W poprzednim artykule poruszyliśmy temat kominów ceramicznych i ich montażu, który nie należy do najprostszych. Dziś chcemy przedstawić rozwiązanie, które wymaga o wiele mniej kombinacji. Stalowe kominy dwuścienne to marzenie każdego budowlańca. Nie dość, że ich konstrukcja jest niezwykle lekka, to na dodatek nie wymagają żadnych fundamentów. Mocowanie odbywa się bezpośrednio do ściany budynku.

To, co różni je od wspomnianych kominów ceramicznych to brak konieczności obudowywania samego komina. Stal, z której wykonano zewnętrzną obudowę, jest nie tylko kwasoodporna, ale przede wszystkim nierdzewna, co daje jej ogromną wytrzymałość. Nie straszne są jej spaliny wydostające się z komina, jak również złe warunki atmosferyczne, o które w naszym kraju nietrudno.

Kolejną zaletą, która skłania użytkowników do montowania dwuściennych kominów stalowych, jest ich samodzielna struktura. Wewnętrzna część to przewód spalinowy, który, jak wspomnieliśmy powyżej, został wykonany ze stali kwasoodpornej. Całość okryta jest izolacją termiczną stworzoną z wełny mineralnej.

Każdy z elementów stalowego komina posiada odpowiednie parametry i tak:

  • część zewnętrzną produkuje się z blach nierdzewnych o grubości minimalnej 0,5mm
  • izolacja termiczna ma grubość 30 mm
  • część wewnętrzną tworzy się z blach kawsoodpornych o grubości minimalnej 0,5mm

Ważną zaletą produktu jest łatwy montaż. Każdy element wsuwa się po prostu jeden w drugi. Stalowy komin dwuścienny można śmiało wykorzystać do podłączenia kominka, dla którego nie mamy przewodu kominowego w ścianie. Produkt, poza tym, że swobodnie można go stosować na zewnątrz, doskonale sprawdzi się także wewnątrz budynku. Dowiedz się więcej na https://www.firend.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *