Systemy kominowe lubiane przez wielu projektantów

Starodawne kominy nie bez powodu odchodzą do lamusa. Coraz częściej projektanci instalatorzy wykorzystują nowoczesne systemy kominowe to nie tylko gwarancja najwyższej jakości i bezpieczeństwa, ale również łatwy montaż. Nic zatem dziwnego, że stały się niezwykle popularne. Dziś chcielibyśmy przybliżyć ten temat. Mamy nadzieję, że poniższy artykuł pomoże Wam odpowiednio wybrać – tradycyjny, murowany komin, czy nowoczesny system – trwalszy i łatwiejszy w montażu.

Co dają nam ceramiczne kominy systemowe?

Choć mówi się o nich często, wiele osób nie zna dobrze tego produktu. Skoro tutaj jesteście, oznacza to jedno – Wy również chcielibyście zgłębić ten temat. Zatem zachęcamy do lektury.

Wahając się pomiędzy tradycyjnym kominem a ceramicznym systemem kominowym, warto pokusić się o zastosowanie tego drugiego. Zapytacie dlaczego? Otóż można je dostosować dokładnie do źródła ciepła, które chcemy wykorzystywać podczas ogrzewania budynku. Co to oznacza? Tyle i aż tyle, że ceramiczne kominy systemowe posiadają specyficzną budowę, która pozwala używać ich bez względu na skład i ilość wytwarzanych spalin.

Rynek budowlany oferuje nam obecnie kominy wielofunkcyjne, które można podłączyć do kotłów działających na gaz, olej lub paliwa stałe. Dwuścienne kominy ceramiczne zbudowane są z profilowanych lub gładkich rur ceramicznych, które umieszcza się w specjalnej obudowie, najczęściej wykonanej z pustaka keramzytobetonowego.

To, co wyróżnia nowoczesne systemy kominowe od starodawnych kominów, murowanych z tradycyjnych cegieł lub pustaków, to izolacja termiczna, którą najczęściej wykonuje się z wełny mineralnej. Jak ją zamontować, aby od samego dołu do samej góry spełniała swoją funkcję? Otóż w kominie zostały stworzone specjalne nacięcia, które pozwalają precyzyjnie dopasować wełnę do rury ceramicznej. Co ważne, wkład ceramiczny umieszcza się w lekkich pustakach, wspominaliśmy o tym wyżej. W tych samych pustakach stworzono specjalne otwory, w których można umieścić pręty zbrojeniowe, dzięki czemu komin jest bardziej stabilny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *